Splićani nastavljaju s pobjedama, pao i Zabok

Hrvatska 5. velj 202322:12 > 22:16
KK Split

Košarkaši Splita lako su ostvarili novu pobjedu u domaćem prvenstvu, na gostovanju su u susretu 19. kola slavili kod Zaboka 109-76 (28-23, 22-13, 33-13, 26-27).

U prvom poluvremenu Zabok je donekle parirao suparniku premda su do odmora Splićani stvorili prednost od 14 poena (50-36). Prava razlika u kvaliteti isplivala je na površinu u trećoj dionici koju je Split dobio s čak 33-13 te je cijelo drugo poluvrijeme prošlo u revijalnom tonu.

Prvo ime Splićana bio je Shannon Shorter koji je ubacio 25 poena uz tri skoka i četiri asistencije. Lewis Markel Sullivan je dodao 15 koševa uz sedam skokova, dok je Mate Kalajžić postigao 13 uz tri asistencije. Najbolji igrač domaće momčadi bio je Timothy Bond koji je ubacio 26 poena.

Ranije tijekom nedjelje, u napadački raskošnoj utakmici, Cedevita Junior je kao gost pobijedila Dinamo 95-86 (27-23, 29-26, 21-18, 18-19).

Na vrhu ljestvice Cibona ima omjer 15-3, Cedevita Junior 15-4, a Split 14-4. Zadar je na omjeru 13-4, dok Šibenka ima 13 pobjeda i šest poraza. Zabok je pretposljednji na ljestvici s omjerom 5-14.

U ponedjeljak se sastaju Gorica i Zadar od 18 sati.