Solidan Šarićev učinak u pobjedi Golden Statea u Indianapolisu

Košarka 9. velj 20248:17 0 komentara
Trevor Ruszkowski-USA TODAY Sports via Guliver Image

Košarkaši Golden Statea upisali su treću pobjedu u nizu, u noći s četvrtka na petak po srednjeeuropskom vremenu, svladali su u gostima Indianu 131-109.

Izuzetno raspucani bili su igrači oba kluba u prvoj četvrtini koja je završila uz vodstvo  gostujućeg sastava 45-34. Bila je to prednost koju su gosti iz San Francisca sačuvali do kraja. Dodatno su je povećali u trećoj dionici kada su pobjegli na 20 poena razlike čime su prelomili susret.

Hrvatski košarkaš Dario Šarić s klupe je za Golden State odigrao 17 i pol minuta te je postigao 11 poena uz sedam skokova, tri asistencije i dvije izgubljene lopte. Iz igre je gađao 4-6 uz 2-3 za tri poena i 1-1 s linije slobodnih bacanja.

Uvjerljivo najbolji u redovima Golden Statea bio je Stephen Curry koji je postigao 42 poena uz sjajnih 11-16 za tri poena. Ukupno je Curry imao šut 15-22. Jonathan Kuminga je za goste ubacio 18 koševa.

Kod Indiane je najbolji bio Pascal Siakam koji je postigao 16 poena te je imao osam skokova, dok je Myles Turner ubacio 15 uz sedam skokova.

Indiana je s omjerom 29-24 na šestom mjestu Istočne konferencije, dok Golden State ima 24 pobjede i 25 poraza te je tek na 11. mjestu Zapadne konferencije.