Jokić isključen s najmanje poena još od 2020., pa priznao: ‘Prešao sam granicu, ali…’

Košarka 13. pro 20238:45 0 komentara
AP Photo/David Zalubowski via Guliver

Košarkaši Denver Nuggetsa pobijedili su u gostima momčad Chicago Bullsa 114:106 unatoč tome što su u ranoj fazi utakmice ostali bez najboljeg igrača Nikole Jokića.

Reprezentativac Srbije je zbog dve tehničke greške u svlačionicu morao u završnici prvog poluvremena, kod vodstva svoje momčadi 54:47, ali i bez njegove pomoći prvak iz Colorada je upisao drugu uzastopnu pobjedu i sada je sa učinkom 16-9 četvrti na Zapadu.

Bullsi su 12. u Istočnoj konfreneciji s omjerom 9-16.

Jokić je susret u United centru završio s četiri poena (2/5 za dva), devet skokova i šest asistencija za 16 minuta provedenih na terenu. Najbolji igrač Nuggetsa manje koševa nije postigao još od 20. kolooza 2020. kada je u Orlandu u porazu od Toronta 117:109 upisao dva poena za 10 minuta.

Centar iz Sombora je isključen zbog prigovora nakon što su suci ostali nijemi nakon očiglednog prekršaja Nikole Vučevića. Srbin to nije mogao prešutjeti i ubrzo je krenuo put svlačionice…

“Prešao sam granicu, ali ponekad tom rječju ne pređete liniju,” rekao je Jokić.

Oglasio se i šef sudijske ekipe Mark Lindsay.

“Obično javno ne govorimo ono što je igrač rekao, ali jezik koji je koristio došao je do nivoa koji je neophodan za isključenje”, poručio je.

Ipak, Denver je bez njegove, ali i pomoći Jamala Murraya, bez većih poteškoća upisao pobjedu u Chicagu, koji je samo jednom, u prvom periodu, imao prednost. Nuggetsi su u drugom poluvremenu održavali prednost koja je u završnici treće četvrtine iznosila maksimalnih plus 15 – 81:66.

Reggie Jackson je bio najefikasniji sa 25 poena (5/8 za tri) uz 2 skoka i 6 asistencija, Michael Porter je dodao 17, Julian Strawther 16. Aaron Gordon 14 uz 7 skokova i 6 asistencija, a Christian Braun 13. U domaćoj momčadi Kobbie White je postigao 27 poena (5/10 za tri), Vučević 26 (12/21 iz igre, 1/4 za tri) uz 16 skokova i 5 asistencija, a Demar DeRozan 14.