Bogdanović ponovno odličan, Thompson sredio prvake

Košarka 13. ožu 20228:29 > 8:30 0 komentara
AP Photo/Rick Bowmer via Guliver Image

U noćašnjim utakmicama NBA lige, bilo je podosta zanimljivosti, od nove pobjede Utaha Jazza praćene izvrsnom formom Bojana Bogdanovića do najbolje utakmice sezone Klaya Thompsona.

Bojan Bogdanović nastavio je s odličnim igrama proteklih deset dana, Utah je osigurala novu pobjedu, ovoga puta u Sacramentu bez startera Mikea Conleya i Rudyja Goberta. Najbolji hrvatski igrač upisao je 26 poena uz četiri skoka. Ipak, najbolji igrač Jazza bio je Jordan Clarkson upisavši 45 koševa čime je postavio novi klupski rekord za igrača koji je rezerva. De’Aaron Fox je predvodio Kingse s 41 poenom, Sacramento je igrao bez Domantasa Sabonisa koji je propustio utakmicu zbog suspenzije.

U derbiju večeri, Golden State je porazio aktualne prvake Milwaukee Buckse uz najbolju utakmicu sezone Klaya Thompsona. Ubacio je 38 poena uz šut za tricu 8-14. Warriorsi su na ulasku u posljednju četvrtinu imali prednost od 19 razlike koju su bez većih problema zadržali do kraja. Jordan Poole je pridodao 30 koševa dok je Giannis Antetokounmpo predvodio Buckse s 31 poenom i osam skokova.

Nikola Jokić (26p, 10sk, 7as) nije imao dovoljno pomoći suigrača da bi Denver Nuggetsi uspjeli svladati gostujuće Toronto Raptorse. Nuggetsi su poraženi nakon očajne posljednje četvrtine koju su izgubili 34:16. Pascal Siakam je s 33 poena predvodio Raptorse, rookie Scootie Barnes je pridodao 25 koševa, deset asistencija i osam skokova.

Minnesota je nastavila napredovati na Zapadu s osmom pobjedom u posljednjih deset utakmica, ovoga puta kod najbolje momčadi Istoka Miamija koji je igrao bez Jimmyja Butlera. Odlični Wolvesi (39-30) dobili su čak osam igrača s dvoznamenkastim učinkom, a najviše su ubacili Karl-Anthony Towns (10 skokova) i Anthony Edwards (8 skokova, 5 asistencija, 3 osvojene lopte), svaki s po 15 koševa.

Spomenimo još da je Chicago svladao Cleveland uz 25 poena DeMara DeRozana i 20 koševa te 14 skokova Nikole Vučevića.