Ranjeni Warriorsi osigurali pobjednički povratak kući

NBA 3. lip 20195:01 > 5:03
Ezra Shaw/Getty Images

Golden State Warriorsi odigrali su briljantno drugo poluvrijeme osiguravši pobjedu u Scotiabank Areni čime su finale NBA lige izjednačili na 1-1.

Bila je to još jedna izuzetno teška utakmica za Warriorse koji su prošli kroz svakojake probleme. Steph Curry promašio je prvih šest pokušaja prema košu, a ono što je brinulo Stevea Kerra jesu zdravstveni problemi najboljeg igrača momčadi. Curry se žalio na nedostatak energije pa je u jednom trenutku preselio u svlačionicu zajedno s fizioterapeutom. Vratio se ipak u nešto boljem izdanju te je uspio popraviti statistiku prije odlaska na odmor.

Ključna faza utakmica dogodila se od završnih minuta druge te do sredine treće dionice u vrijeme koje su prvaci ostvarili nevjerojatnu seriju od 27-2 preuzevši prednost koju više nisu ispuštali iz ruku. Toronto je do početka tog velikog niza vodio 57:45. Raptorsi su se uspjeli približiti na četiri poena minusa (92:88) nakon trice Dannyja Greena da bi Warriorsi ubrzo ponovno stigli na dvoznamenkastu prednost (106:95). U završnici dvoboja Toronto je serijom 10-0 stigao na zaostatak od pet poena (106:101), a 26 sekundi prije kraja Green smanjuje na samo dva razlike.

Iduća ofenzivna akcija Warriorsa prikazala je sve ono najbolje što karakterizira njihovu igru, tražio se slobodan igrač, a lopta je završila na rukama Andrea Iguodale koji je zaključio utakmicu tricom. Popularni Iggy je čitavo drugo poluvrijeme odigrao na visokoj razini, pogodio dvije trice te je više puta odlično reagirao u obrani.

Warriorsi su utakmicu završili bez dvojice važnih igrača. Najprije je zbog ozljede prsnog mišića ranije teren napustio Kevon Looney, a u posljednjoj četvrtini lijevu preponu ozlijedio je Klay Thompson. S velikim ćemo zanimanjem pratiti situaciju oko Klayja u naredna tri dana koliko će trajati odmor prije treće utakmice.

Thompson je na koncu bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi s 25 koševa, dva manje pridodao je Curry dok je Draymond Green ponovno bio izvrstan sa 17 poena, deset skokova i devet asistencija. Valja istaknuti i odličnog DeMarcusa Cousinsa koji je upisao 11 koševa, deset skokova i šest asistencija. Kawhi Leonard bio je daleko najbolji u momčadi Raptorsa s 34 poena i 14 skokova, a vrlo dobar bio je Fred VanVleet završivši na 17. Razočarali su Marc Gasol, barem ofenzivno, ostao je na tek šest poena te Pascal Siakam koji je ubacio 12 koševa, ali uz šut 5-18.

Serija seli u Oakland, Warriorsi su preuzeli prednost domaćeg terena, a u Oracle Areni odigrat će se iduće dvije utakmice. Prijenos trećeg dvoboja možete pratiti u noći sa srijede na četvrtak od 3 sata.