No Durant, no problem – Warriorsi prizemljili Rakete

NBA 11. svi 20196:22 > 6:24
Ezra Shaw / Staff

Iako su nastupili bez Kevina Duranta, Golden State Warriorsi uspjeli su izvući pobjedu na gostovanju kod Houston Rocketsa plasiravši se u peto uzastopno konferencijsko finale.

Houston Rocketsi su vjerovali kako je ozljeda Kevina Duranta stvorila priliku koju ne smiju propustiti. Priliku za pobjedu nad velikim rivalom, posebno nakon prošlogodišnjih događanja kada se ozlijedio Chris Paul, a Rocketsi su propustili prednost od 3-2 i kasnije meč loptu na domaćem terenu u sedmoj utakmici.

Toyota Centar u Houstonu dočekao je ovoga puta šestu utakmicu, a kako su izgledali Warriorsi u prvim minutama, domaća momčad može samo žaliti. Pregršt izgubljenih lopti, ali Rocketsi nisu to znali kapitalizirati. Klay Thompson je briljirao je u prvom poluvremenu, praktički jedini igrač iz momčadi aktualnih prvaka koji je igrao na pristojnoj razini, ubacio je 21 poen. Steph Curry igrao je blago rečeno, očajnu partiju. Prvi put u playoff karijeri ostao je bez poena u čitavom poluvremenu.

Međutim, Curry je igrač ritma i kada ga uhvati tada postaje nezaustavljiv. Tome smo svjedočili u drugom poluvremenu. Steph je utrpao sjajna 33 poena uključujući tricu za vodstvo 102:97. Kasnije se priključio Thompson s još jednim dalekometnim košem koji je odveo Warriorse do prednosti 110:104. Iako su domaći pogodili dvije trice zaredom, između tih napada faulirali su Curryja koji s linije slobodnih bacanja nije mogao promašiti (11-11). Valja istaknuti kako je Steph igrao s iščašenim prstom na šuterskoj ruci što je učinilo izvedbu u drugom poluvremenu još i senzacionalnijom. No, prvaci su imali više junaka u ovoj velikoj pobjedi, Thompson je završio s 27 poena, a sjajan je bio Andre Igoudala ubacivši čak pet trica za ukupno 17 poena. Odlične role s klupe odigrali su Looney s 14 i Livingston s 11 koševa. Rocketse je predvodio James Harden s 35 koševa, Chris Paul ubacio je 27, a napadački je podbacio Eric Gordon ubacivši tek devet poena.

Warriorsi će tako petu godinu zaredom igrati konferencijsko finale, a četvrti put u tih pet godina na putu su porazili Rocketse koji će ispred sebe imati brojna pitanja nadolazećeg ljeta. Golden State će u finalu Zapada igrati s boljim iz dvoboja Nuggetsa i Blazersa, sedma utakmica te serije na rasporedu je u nedjelju od 21:30 sati na kanalu Sportklub 3.