Amerikanci 'dominirali' Svijetom – Kuzma MVP

NBA 16. velj 20195:11 > 5:17
Photo by Streeter Lecka/Getty Images)

Prvog dana All Star vikenda u Spectrum Areni, dvorani Charlotte Hornetsa, mogli smo pratiti Rising Stars Challenge, odnosno utakmicu igrača prve i druge godine koji su podijeljeni u reprezentacije SAD-a i Svijeta. Slavio je 'domaćin' 161:144.

Kao što se moglo očekivati, bila je to utakmica u kojoj su obrane ostale u svlačionici, već u prvoj četvrtini vidjeli smo desetak sjajnih zakucavanja. Ipak, jedan igrač kao da je od početka želio pokazati kako će upravo on biti MVP dvoboja, bila je to mlada zvijezda Los Angeles Lakersa, Kyle Kuzma koji je na koncu i osvojio trofej koji istovremeno donosi i novčanu nagradu od 25 tisuća dolara. Kuzma je završio s 35 poena, a u redovima pobjedničke momčadi pratili su ga Jayson Tatum s 30 koševa te Trae Young koji je proigrao u drugom poluvremenu, završio je s 25 poena, deset asistencija i sedam skokova.

Američka selekcija povela je dvanaest razlike nakon prvih dvadeset minuta igre, Svijet se vratio na minus dva sredinom treće četvrtine međutim serijom trica prvenstveno Younga, ‘domaća’ reprezentacija odjurila je do pobjede, druge u pet utakmica u ovakvom formatu. U momčadi Svijeta istaknuli su se Ben Simmons s 28 poena, Lauri Markkanen s 21, a Luka Dončić završio je s 13 koševa i devet asistencija.

U subotu nas očekuju natjecanja u tricama i zakucavanjima te Skills Challenge gdje ćemo imati priliku vidjeti između ostalih i Dončića kako pokazuje nešto posebno iz svog košarkaškog repertoara.