Šarić dobio ponovno dobio mjesto u startnoj petorci Warriorsa, odigrao je odlično u šokantnom porazu

Košarka 16. sij 20248:16 0 komentara
AP Photo/Jeff Chiu via Guliver

Košarkaši Golden Statea izgubili su kod oslabljenog Memphisa 107-116, a hrvatski košarkaš Dario Šarić je bio u petorci Golden Statea te je odigrao vrlo dobru utakmicu.

Za 24 minute na parketu postigao je 13 poena. Većinu je Šarić dao kroz trice koje je gađao 3-5. Tome je dodao sedam skokova, tri asistencije i jednu blokadu, ali i četiri izgubljene lopte.

Utakmica je bila posve izjednačena do posljednje četvrtine u kojoj je domaćin napravio deset poena razlike i time riješio utakmicu. Golden Stateu je ovo bio već 22. poraz u sezoni.

Memphis su do slavlja vodili Vince Williams Jr. s 24 poena i sedam skokova, dok je s klupe GG Jackson dao 23 koša uz šest skokova. Prvi strijelac Golden Statea bio je Stephen Curry s 26 poena te je imao osam asistencije, dok je Jonathan Kuminga dao 20 poena uz 11 skokova. U sastav „ratnika“ iz San Francisca se vratio i Draymond Green, ali im nije pomoglo.

Niz od sedam poraza prekinuo je Detroit koji je u gostima pobijedio Washington 129-117. Za Detroit nije u ovom susretu zaigrao hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović, ali je s klupe sjajan posao odradio Alec Burks koji je postigao 34 poena za Pistonse. Iz igre je Burks gađao 11-17 uz sjajnih 8-12 za tri poena.

Za Detroit je još Jalen Duran ubacio 20 koševa uz čak 19 skokova, dok je prvo ime poraženog Washingtona bio Tyus Jones s 22 poena, sedam asistencija i šest skokova. Za Detroit je to bila tek četvrta pobjeda ove sezone, a uz to ima čak 36 poraza.

Utah je na domaćem parketu svladala Indianu 132-105 za šestu pobjedu u nizu. Nakon tri četvrtine domaći sastav je već bio na 105 poena, a predvodili su ga Finac Lauri Markkanen s 32 te Collin Sexton s 30 poena. Uz to je Markkanen imao deset skokova, a Sexton pet asistencija. Hrvatski košarkaš Luka Šamanić igru je osjetio tek kroz tri minute za koje je skupio jedan skok.

Kod Indiane nitko nije postigao više od 14 poena, a gosti su ovaj susret igrali bez svog vođe na parketu Tyresea Haliburtona.