Žižić šokirao Nuggetse, Lakersi mogu i bez 'Brona'

NBA 12. sij 20207:58 > 8:00
Photo by Vaughn Ridley/Getty Images)

Denver Nuggetsi u kratkom su vremenu dva puta kiksali protiv momčadi s dna Istočne konferencije, a Los Angeles Lakersi slavili su u Oklahomi bez dva najbolja igrača.

Denver Nuggetsi ove su sezone izgubili 12 utakmica, no pomalo nevjerojatan je podatak kako su šest puta poraženi od momčadi koje su pobijedile u manje od 15 utakmica. Dakle, radi se o ekipama s dna ligaške ljestvice. U kratkom periodu, dva puta su izgubili od nekih od najgorih momčadi s Istoka. Nakon Washington Wizardsa protekle noći stigao je poraz od Cleveland Cavsa i to u vlastitom dvorištu.

Cavsi su kroz tri četvrtine vodili s 14 razlike, Nuggetsi su pokušali preokrenuti rezultat u posljednjoj dionici, no ostali su bez vremena za potpun povratak. Svi igrači početne petorke gostujuće ekipe upisali su dvoznamenkast učinak, a kolonu je predvodio Colin Sexton s 25 koševa, Kevin Love (15 skokova) pridodao je 19, a Tristan Thompson (13 skokova) ubacio je 18. Ante Žižić u posljednje vrijeme igra s većom minutažom, ovoga puta dobio je deset minuta upisavši dva poena uz šest skokova. Jamal Murray s 24 poena predvodio je Nuggetse, Nikola Jokić pridodao je 19 uz 12 skokova.

Los Angeles Lakersi doputovali su u Oklahomu bez LeBrona Jamesa (bolest) i Anthonyja Davisa (leđa), međutim sjajnu utakmicu odigrali su Kyle Kuzma i Rajon Rondo. Obojica su ubačeni među startere, a Kuzma kao da je poželio maksimalno si podići trade vrijednost uslijed sve većih špekulacija kako bi uskoro mogao napustiti Los Angeles. Lakersi su odigrali briljantnu prvu četvrtinu (41:19) nakon čega nisu imali problema održavati prednost. Kuzma je predvodio sve strijelce s 36 poena, a Rondo je upisao 21 poena, 12 skokova i osam dodavanja. Čak četvorica igrača s klupe odigrali su izvrsno, Dwight Howard je predvodio drugu postavu s 12 koševa i 14 skokova. Kod OKC-a, po 24 poena ubacili su Galinari i Gilgeous-Alexander.

Philadelphia bez ozlijeđenog Joela Embiida koji će odmarati dva tjedna nakon operacije prsta, nije imala šanse u Dallasu. Doduše, ovdje je više riječ o drugom poluvremenu koje su Mavsi dobili s čak 27 razlike. Luka Dončić nije dobro šutirao (4-15), no usprkos tome postavio je solidne brojke – 19 poena, 12 asistencija, 8 skokova. Tobias Harris je s 20 koševa i deset skokova predvodio Sixerse koji se polako okreću tržištu. Tri tjedna su preostala prije isteka prijelaznog roka, a Philly traži šutere.

Spomenimo kako je Mario Hezonja u novom porazu Portlanda ubacio dva poena u 11 minuta igre, a Houston i Boston ostvarili su neke od najuvjerljivijih pobjeda ove sezone.