Košarkaši SAD-a deklasirali Srbiju u pripremama za Pariz

Košarka 17. srp 202420:12 0 komentara
AP Photo/Altaf Qadri via Guliver

Košarkaška reprezentacija Srbije doživjela je drugi poraz na turniru u Abu Dhabiju u sklopu priprema za Olimpijske igre.

Reprezentacija SAD-a uvjerljivo je svladala izabranike Svetislava Pešića 105:79.

Bio je to prvi međusobni dvoboj dviju reprezentacija od Mundobasketa 2019. kada su Orlovi slavili u doigravanju od petog do devetog mjesta.

Ovog puta Srbija je bila konkurentan borac jednu i pol četvrtinu, kada je energijom i napadačkim učinkom parirala ekipi Stevea Kerra, sastavljenoj od niza NBA superzvijezda.

Srbija ni u ovom susretu nije računala na kapetana Bogdana Bogdanovića, a u igru ​​nije ulazio ni Nikola Milutinov.

Na kraju druge četvrtine Amerikanci su došli do dvoznamenkaste prednosti nakon serije inspirirane Stephom Curryjem koji je već nakon prvih 20 minuta imao 18 poena. Vodstvo je dodatno učvrstio izvrsnom igrom u obrani i zaštiti američkog obruča kojom je rukovodio Anthony Davis.

U drugom poluvremenu prednost aktualnih olimpijskih prvaka narasla je na 30 koševa, a Amerikanci su te minute iskoristili da zabavljaju publiku atraktivnim potezima.