Hezonja i Real slavili u El Clasicu, u nedjelju finale Superkupa samo na SK

Košarka 21. ruj 202423:30 0 komentara
Eibner-Pressefoto/Ryan Sleiman EP_RSN via Guliver Images

Košarkaši Real Madrida pobijedili su Barcelonu u polufinalu španjolskog Superkupa i u finalu će igrati protiv...

Real je protiv vječnog rivala slavio 89:83 (20:18, 21:24, 26:19, 22:22) poslije bolje igre u drugom poluvremenu, pogotovo u uzbudljivoj završnici. Barcelona je prijetila u prvih 20 minuta i u finišu, ali na kraju su igrači Chusa Matea ipak bili kvalitetniji kada je trebalo.

Dvije minute prije kraja rezultat je bio poravnat (80:80), pa se Real odvojio na 84:80 koševima Tavaresa i Campazza. Katalonci su koliko-toliko ostali u igri (84:82, 86:83), no Real nije dozvolio preokret.

Najefikasniji kod aktualnog prvaka Španjolske bio je Campazzo s 18 koševa, šest asistencija i pet skokova. Mario Hezonja dodao je 12 koševa uz pet skokova, a Džanan Musa Edy Tavares po 11. Kod Barce je Jabari Parker ubacio 17 koševa.

U drugom polufinalu Unicaja je svladala lanjskog finalista ACB lige i domaćina Superkupa Murciju 84:78.

Finale je u nedjelju u 20 sati uz izravan prijenos na SK1.