Bogdanović se ovako nije ispromašivao tri godine, skroman i Šarić

Košarka 1. ožu 20248:40 0 komentara
AP Photo/Matt Slocum via Guliver

U "hrvatskom okršaju" u NBA ligi, Golden State Warriorsi u čijem dresu igra Dario Šarić pobijedili su u Madison Square Gardenu New York Knickse Bojana Bogdanovića sa 110:99.

Oba hrvatska košarkaša imala su skromnu večer. Bogdanović je za Knickse igrao 18 minuta ubacivši četiri koša s linije slobodnih bacanja. Iz igre je imao šut 0-7, pri čemu je za trice gađao 0-4. Dodao je i tri skoka i asistenciju.

Bogdanoviću je to najslabija NBA izvedba u zadnje tri godine, od ožujka 2021., kad je u dresu Utah Jazza vezao dvije utakmice sa samo tri poena. Posljednji put utakmicu bez poena iz igre odigrao je na Novu godinu 2021. protiv Phoenix Sunsa.

Na suprotnoj strani Šarić je igrao 11 minuta bez postignutog koša, uz šut 0-3, pri čemu su sva tri pokušaja bila iza linije trice. Šarić je imao i tri skoka i tri asistencije.

Warriorsi su na otvaranju susreta poveli 14-0 i više nisu ispuštali prednost. Tijekom prve četvrtine su imali i +17 (22-5), a 17 razlike su imali i u trećoj dionici. New York se u posljednjoj četvrtini približio na svega četiri koša zaostatka, no više od toga nije išlo.

Golden State je do sedme uzastopne gostujuće pobjede vukao Stephena Curryja sa 31 košem i 11 skokova.

“Svaka večer je drugačija, ali nije škodilo to što sam u Gardenu imao dobru vibru i dobar protok lopte”, rekao je Curry za ESPN. Jonathan Kuminga je dodao 25 ​​koševa i osam skokova, Klay Thompson 16 koševa, a Chris Paul 11 koševa i šest asistencija.

VEZANA VIJEST

U domaćim redovima istaknuo se Jalen Brunson sa 27 koševa, Donte DiVincenzo je dodao 16 koševa, a Josh Hart 14 koševa, 18 skokova i sedam asistencija.

Golden State je deseti na Zapadu sa 31 pobjedom i 27 poraza, dok su Knicksi četvrti na Istoku sa skorom 35-25.

Sinoć je nastupio i Luka Šamanić u dresu Utah Jazza koji su upisali gostujući poraz od Orlando Magica 107:115. Gosti su se dobro držali u prve tri četvrtine, na ulazu u zadnju dionici imali su +2, no Magic je posljednju četvrtinu dobio sa 10 razlike za konačnih + osam.

Paolo Banchero, koji se vratio u postavu nakon što je propustio dvije utakmice zbog gripe, imao je 29 koševa i devet skokova za Magic, koji je slavio 10. put u 13 utakmica. Braća Wagner, Franz i Moritz, dodali su svaki po 14 koševa.

Utah su predvodili John Collins, Keyonte George i Collin Sexton, svaki sa po 19 koševa. Luka Šamanić je za goste igrao 12 minuta ubacivši osam koševa uz šut 3-6 iz igre, te 1-1 s linije slobodnih bacanja. Dodao je i četiri skoka.

Orlando sa skorom 34-26 drži šesto mjesto na Istoku, dok je Utah na 11. poziciji Zapada (27-33).

Aktualni prvaci Denver Nuggetsi pobijedili su doprvake Miami Heat sa 103-97 ostvarivši petu uzastopnu pobjedu. Michael Porter je bio najeikasniji u pobjedničkim redovima sa 30 koševa i 11 skokova, dok je srpski centar Nikola Jokić imao 18 koševa, 11 skokova i sedam asistencija prekinuvši niz od četiri utakmice u kojima je ostvario “triple-double”.

Kod Miamija Bam Adebayo je upisao 22 koša i osam skokova, dok je Jimmy Butler dodao 21 koš uz sedam skokova.

Bio je to prvi susret između Heata i Nuggetsa otkako su se odmjerili u NBA finalu prošle godine. Nuggetsi su podsjetimo, pobijedili Heat u pet utakmica za svoju prvu NBA krunu.

Denver je trenutačno na trećem mjestu Zapada sa 41 pobjedom i 19 poraza, dok je Miami osmi na Istoku s učinkom od 33 pobjede i 26 poraza.

U sudaru ekipa koje se bore za “play-in” Brooklyn Netsi su pobijedili Atlanta Hawksa sa 124-97. Netsi su na 11. mjestu Zapada sa 23-36, dok su Hawksi stepenicu više s tri pobjede više i tri poraza manje. U borbi za posljednje play-in mjesto u Istočnoj konferenciji, ponovo će se susresti u Barclays Centeru u subotu.

Netse je do pobjede predvodio Cam Johnson s učinkom sezone od 29 koševa, dok je Dennis Schroder ubacio 23 koša uz osam skokova i sedam asistencija. Kod Hawksa najefikasniji je bio Dejounte Murray sa 28 koševa, šest skokova i pet asistencija.

LA Lakersi su nakon produžetaka porazili Washington sa 134:131 nanijevši Wizardsima 13. uzastopni poraz.

Lakerse su predvodili Anthony Davis sa 40 koševa i 15 skokova, te LeBron James sa 31 košem i devet asistencija. Jamesu sada nedostaje tek devet koševa kako bi postao prvi igrač u povijesti sa 40.000 koševa. U ekipi Washingtona najefikasniji su bili Jordan poole sa 34 koša, te Marvin Bagley sa 23 koša.