Francuzi imaju novog najboljeg strijelca svih vremena

Katar2022 4. pro 202217:00 0 komentara
Jose Breton via Guliver Images

Francuska je na poluvremenu utakmice osmine finala Svjetskog prvenstva protiv Poljske vodila 1:0 rekordnim pogotkom Oliviera Girouda...

Pretvorivši asistenciju Kyliana Mbappea u 44. minuti, Olivier Giroud postao je najbolji strijelac francuske reprezentacije svih vremena.

Bio mu je to 52. pogodak u 117. nastupu, čime je samostalno preuzeo tron nakon što je proteklih nekoliko dana bio izjednačen s Thierryjem Henryjem. U utakmici skupine protiv Australije Giroud je već bio postigao dva gola.

Tridesetšestogodišnji napadač Milana za Francusku je debitirao u studenom 2011. godine dok je izbornik bio Laurent Blanc. Sa svojom je reprezentacijom već bio prvak svijeta 2018. i doprvak Europe 2016. godine.