Rakitić ljut na suigrače: ‘Opet odlazimo kao glupani’

Primera 29. lis 202311:32 0 komentara
AP Photo/Denes Erdos via Guliver

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić, koji je u subotu zabio gol kojim je Sevilla izvukla 2-2 na gostovanju kod Cadiza, bio je bijesan što je njegova momčad ponovo ušla u utakmicu španjolskog prvenstva slabo pa se morala spašavati na kraju.

Opet odlazimo sa stadiona poput glupana i bijesni“, rekao je 35-godišnji Rakitić, kapetan Seville.

Moramo biti iskreni sami prema sebi. Ne možemo početi utakmicu tako loše“, dodao je.

Nakon nešto manje od 30 minuta domaći Cadiz je već imao dva gola prednosti.

Jako sam bijesan zbog toga. U španjolskom prvenstvu ne smiješ ni 5 posto spustiti razinu igre. No ponosan sam na to kako smo reagirali kasnije“, rekao je Rakitić.

Sevilla je smanjila u 37. minuti, a Rakitić je u 60. zabio za konačnih 2-2. On je desnom nogom, s ruba šesnaesterca, iz voleja poslao loptu u suprotne rašlje.

Možda bismo se svi trebali međusobno išamarati, da shvatimo da ovako više ne ide“, poručio je. “Intenzitet s kojim smo ušli u nastavku je bio dobar, ali to mora biti tako od početka, a ne od 25. minute kada gubimo 0-2. To se više ne smije događati“, zaključio je Rakitić.

Pogodak protiv Cadiza bio mu je prvi ove sezone. Rakitić je posljednje tri utakmice odigrao kompletne, nastojeći pomoći posrnuloj momčadi da se digne.

Sevilla, koja se privremeno uoči odigravanja svih utakmica jedanaestog kola nalazi na 13. mjestu među 20 momčadi, smijenila je ovaj mjesec trenera Jose Luisa Mendilibara.

Novi trener Diego Alonso, nekadašnji izbornik Urugvaja, još uvijek čeka prvu pobjedu od kada je sjeo na klupu. Nakon remija 1-1 kod vodećeg Real Madrida i poraza 1-2 od Arsenala u Ligi prvaka, nezadovoljan je otišao doma nakon 2-2 s Cadizom.

Nismo zadovoljni. U početnim minutama nismo bili dovoljno intenzivni pa nas je to koštalo“, izjavio je. “No moramo ostati mirni, dati igračima samopouzdanje i nastaviti raditi“, dodao je.

Sevilla u srijedu igra utakmicu španjolskog kupa kod niželigaša Quintanara, pa se u klubu nadaju pobjedi kojom bi prekinuli lošu seriju.