Rekorder Brady još se jednom upisao u povijest NFL-a

Američki nogomet 6. pro 202213:53 > 13:54 0 komentara
Kirby Lee-USA TODAY Sports

Quarterback Tampa Bay Buccaneersa Tom Brady postao je najuspješniji u povijesti NFL-a po broju preokreta u posljednjoj četvrtini predvodeći svoju momčad do pobjede 17:16 u utakmici 13. tjedna protiv New Orleans Saintsa.

Brady je tako prestigao legendarnog Peytona Manninga s kojim je vodio veliku bitku do 2016. godine i kraja karijere bivšeg asa Indianapolis Coltsa i Denver Broncosa. Manning je na kraju u 43 navrata vodio preokret svoje momčadi, no 45-godišnjak i jedan od kapetana Buccaneersa u divizijskom dvoboju to je učinio 44. put u dosadašnjoj karijeri.

U posljednjoj četvrtini protiv New Orleansa Tampa Bay je gubio sa 13 poena razlike, a Brady je s dva ubačena touchdowna u posljednje četiri minute donio čudesnu pobjedu svojoj momčadi. Prva je to pobjeda Buccaneersa nakon zaostatka od osam ili više poena u zadnjem dijelu – prethodnu su upisali protiv Carolina Panthersa još 2012., a čak 49 puta nakon toga nisu uspjeli nadoknaditi toliki zaostatak.

Brady je završio utakmicu 13. tjedna s 36 od 54 dodavanja za 281 jard, dva touchdowna i jedan interception.

“Rashad je fantastično pretrčao svoju rutu i uhvatio sjajno dodavanje za touchdown. Ofanzivni koordinator Byron Leftwich napravio je odličan izbor pozivajući tu akciju. Moja kći Vivian slavila je rođendan u nedjelju, ovo je za nju. Bila je malo zabrinuta kad sam joj rekao da igramo protiv New Orleansa”, rekao je 45-godišnjak.

Sveci su bili vrlo uspješni protiv Bradyja otkad je on član Buccaneersa – prije posljednjeg dvoboja New Orleans je dobio sve četiri utakmice regularnog dijela sezone.

Brady, osim što je rekorder po broju izgubljenih lopti među svim bekovima u povijesti NFL-a, najbolji je i u mnogim drugim kategorijama. Započeo je najviše utakmica, zabilježio je više pobjeda od bilo kojeg drugog quarterbacka, imao je najviše touchdowna, ima najviše jardi dodavanjem i najviše nastupa u Super Bowlu.

Tampa Bay sada ima omjer 6-6 i prvi je na NFC jugu, dok je New Orleans na četvrtom mjestu s učinkom od četiri pobjede i devet poraza.