Američki nogomet 9. pro 202210:31 0 komentara

Baker Mayfield je postao junak Los Angeles Ramsa, samo dva dana otkako je stigao u redove aktualnih prvaka. Prvi pick sa drafta iz 2018. godine vodio je svoju ekipu do trijumfa protiv Las Vegas Raidersa 17:16.

Sjajni quarterback je za minutu i 45 sekundi prešao 98 jardi, a sve je okrunio dodavanjem od 23 jardi za touchdown ka Van Jeffersonu, kojim su Ramsi stigli do 16:16. Trijumf je donio Matt Gay šutem za dodatni poen.

Ništa u tijeku utakmice nije nagovještavalo ovakav epilog. Las Vegas je već u prvom driveu stigao do touchdowna preko Josha Jacobsa, a do kraja prve četvrtine obje ekipe su upisale po field gol. Daniel Carlson je bio precizan i u drugoj dionici i Las Vegas je sa plus 10 otišao na odmor.

Međutim, uslijedio je strašan finiš Ramsa. Prvo je odličan napad na 3:25 minute do kraja trkom u end zonu okrunio Cam Akers, a onda su na opisan način Ramsi stigli do trijumfa.

Junak Mayfield je imao 230 jardi kroz zrak uz dodavanje za touchdown, a prva meta mu je bio Ben Skowronek sa uhvaćenih 89 jardi. U redovima Radersa Derek Carr je imao samo 137 jardi dodavanjem uz dvije presiječene lopte. Davante Adams je uhvatio tri dodavanja za 71 jardi.

Los Angeles je prekinuo niz od šest poraza i sada je sa omjerom 4-9 i dalje teoretski u igri za play-off mada su za to minimalne šanse. Na drugoj strani Las Vegas je ovim porazom značajno smanjio šanse za doigravanje, sada su na omjeru 5-8.