Ljutić starta dvadeseta, a Popović posljednja u Lienzu

Alpsko skijanje 27. pro 202318:28 0 komentara
AP Photo/Giovanni Auletta via Guliver Images

Hrvatska skijaška reprezentativka Zrinka Ljutić imat će startni broj 20 na veleslalomu za Svjetski kupu koji je u četvrtak na rasporedu u austrijskom Lienzu, dok je Leona Popović u prvoj vožnji startati kao posljednja u konkurenciji 64 skijašice.

Prva vožnja je na rasporedu od 10 sati, a druga bi trebala započeti u 13.15 sati.

Talijanka Marta Basino je dobila startni broj 1, a iza nje će u elitnoj skupini redom startati sunarodnjakinja Federica Brignone (2), Amerikanka Mikaela Shiffrin (3), Slovakinja Petra Vlhova (4), Šveđanka Sara Hector (5), Švicarka Lara Gut-Behrami (6) i Kanađanka Valerie Grenier (7).

Ovo je peti od 11 predviđenih veleslaloma u kalendaru natjecanja za Svjetski kup, a 19-godišnja Zagrepčanka je na prve četiri utrke imala odlične rezultate. Najbolji je ostvarila na drugoj od dvije utrke u kanadskom Tremblantu, kad je završila na sedmom mjestu, što joj je bio prvi plasman u Top 10 u veleslalomskim utrkama za Svjetski kup.

Dan prije tog ostvarenja je osvojila 14. mjesto, baš kao i na otvaranju sezone u austrijskom Soeldenu, dok je u američkom Killingtonu završila na 13. poziciji.

Tako je sakupila 92 boda i u redoslijedu za Mali veleslalomski kristalni globus trenutačno drži 10. mjesto. Vodeća je Lara Gut-Behrami s 325 bodova, ispred Federice Brignone koja ima 320 bodova.

Leona Popović je nastupila na tri veleslaloma na sjevernoameričkom dijelu turneje, ali nije imala zapaženije rezultate. U Killingtonu nije došla do cilja prve vožnje, a u Tremblantu nije bila dovoljno brza da bi se našla među 30 skijašica koje su izborile nastup u drugoj vožnji. Mrkopaljka je bodove u veleslalomu do sada osvojila samo jednom, u siječnju 2018. u švicarskom Lenzerheideu, kad je završila na 23. mjestu.

Za nju će mnogo važniji dan biti petak, kad je u Lienzu na rasporedu peti slalom u ovoj sezoni. Nakon četiri utrke Leona je sa 139 bodova na četvrtom mjestu u redoslijedu za Mali kristalni globus. U vodstvu je Amerikanka Mikaela Shiffrin s 330 bodova, ispred Slovakinje Petre Vlhove s 280.

U redoslijedu za Veliki kristalni globus Shiffrin ima 700 bodova, a druga je Brignone s 557.