Vaterpolo 27. ruj 202320:38 0 komentara
Sport Klub

U dvoboju 1. kola Lige prvaka vaterpolisti splitskog Jadrana pobijedili su beogradsku Crvenu Zvezdu sa 16-13 (4-4, 3-4, 4-3, 5-2).

Hrvatski prvak je beogradski sastav slomio tek u zadnjoj četvrtini, u koju se ušlo rezultatom 11-11, da bi Splićani zadnju dionicu dobili s 5-2.

Prvo ime jadranaša bio je Jerko Marinić Kragić s četiri gola, dok je Loren Fatović zabio tri, dok je kod Zvezde najbolji strijelac bio Dušan Vasić s tri gola, ali iz čak 11 udaraca.

Ključan trenutak susreta dogodio se krajem treće četvrtine pri vodstvu Beograđana 11:9. Imali su gosti peterac, no Mate Anić obranio je udarac Marka Radovića. Od tog trenutka do kraja utakmice Jadran je napravio seriju 7:2.

Evo što je nakon utakmice rekao trener Jadrana Jure Marelja.

“Jedino je dobro što smo upisali tri boda. Primili smo previše golova, pogotovo kad igraš doma. Njihov centar stvarao nam je previše problema. Naše će vrijeme doći.”

U ovoj skupini je mađarski Ferencvaros pobijedio Jadran iz Herceg Novog s 9-7, a u sljedećem kolu Splićani gostuju u Crnoj Gori 7. listopada.

Prve dvije momčadi iz svake skupine idu u četvrtfinale.