Samo na SK: Jug efikasan i dominantan u Tbilisiju

Vaterpolo 17. lis 202319:30 0 komentara
xxPedjaxMilosavljevicx by Guliver

Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja svladali su u Tbilisiju domaći Dinamo sa 12-5 (2-0, 3-0, 4-1, 3-4) i tako u 3. kolu došli do prve pobjede u novoj sezoni Lige prvaka.

Momčad Vjeke Kobešćaka odigrala je odlične prve tri četvrtine u kojima je domaćoj momčadi dopustila tek jedan pogodak, koji je gruzijski prvak postigao tek u 22. minuti utakmice, kod vodstva Dubrovčana 8-0.

U zadnjih osam minuta Jug je ušao s osam golova više od suparnika (9-1) pa je domaća momčad iskoristila malo opuštanje hrvatskog doprvaka i do kraja dvoboja uspjela minimalno smanjiti zaostatak do konačnih +7 za Jug (12-5).

Hannes Daube je s pet pogodaka bio najefikasniji igrač utakmice, po dva gola za Dubrovčane postigli su Rino Burić i Marko Žuvela, a po jednom su mrežu zatresli Franko Lazić, Maro Joković i Filip Kržić.

Veljko Tankosić je s dva pogotka bio najefikasniji igrač Dinama.

Jug je s četiri boda iz tri nastupa na trećem mjestu u skupini B, a ispred njega su Pro Recco sa šest i Olympiacos s pet bodova. Na začelju je Dinamo bez ijednog boda.

Splitski Jadran će u srijedu (20.45 sati) na gostovanju kod budimpeštanskog Ferencvarosa odigrati svoju utakmicu 3. kola u skupini C. Obje momčadi su u prva dva kola osvojile maksimalnih šest bodova, a bez bodova su Jadran iz Herceg Novog i beogradska Crvena zvezda.