Samo Jadran uspješan od hrvatskih klubova

Ostalo 27. stu 202122:22 > 22:23 0 komentara
Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

U susretima 4. kola turnira regionalne vaterpolske Jadranske lige u Splitu od tri hrvatska kluba pobjedu je ostvario samo Jadran, dok je u dvoboju 6. kola turnira u Beogradu Jug AO pretrpio prvi poraz.

Jadran je na bazenu na Poljudu svladao Crvenu zvezdu sa 12:9 (4:2, 2:3, 4:1, 2:3).

Luka Bukić postigao je pet golova za Jadran, po dva su dodali Konstantin Harkov i Antonio Dužević, dok su Ivan Basara i Miloš Vukičević bili dvostruki strijelci za Crvenu zvezdu.

Solaris je izgubio od Primorca iz Kotora sa 11:12 (3:3, 2:3, 2:2, 4:4). Antun Goreta s četiri i Roko Pelicarić s tri gola bili su najučinkovitiji kod Solarisa, dok je Dušan Matković s četiri pogotka najzaslužniji za pobjedu Primorca.

Mornar je uvjerljivo izgubio od Radničkog iz Kragujevca sa 5:15 (1:2, 1:6, 0:1, 3:6). Marin Vrdoljak se jedini istaknuo u sastavu Mornara s tri gola dok su Nemanja Stanojević i Nikola Lukić s bili trostruki strijelci za Radnički.

U derbiju dana Jug AO se pune tri četvrtine dobro nosio s Novim Beogradom te vodio sa 9-8, no posljendjih osam minuta domaći je sastav riješio u svoju korist sa 6:1 za konačnih 14:10 (3:3, 3:3, 2:3, 6:1). Maro Joković, Alexandros Papanastasiou i Konstantinos Kakaris postigli su po dva gola za Dubrovčane, dok su Dušan Mandić s četiri i Strahinja Rašovićs tri gola predvodili Beograđane.

Jug AO je tako prvi turnir okončao s osvojenih 15 od mogućih 18 bodova, Jadran je dosada osvojio 10 bodova iz četiri nastupa, Solaris i Kladost su osvojili po tri boda, a Mornar jedan.