Jug poravnao na 1:1 protiv Jadrana u finalu PH

Vaterpolo 30. tra 202321:19 0 komentara
G.Scala/Deepbluemedia/insidefoto

Vaterpolisti Juga AO poravnali su omjer u pobjedama na 1-1 protiv splitskog Jadrana u finalu doigravanja prvenstva Hrvatske 11-9 (4-2, 1-4, 5-2, 1-1) domaćom pobjedom u drugoj utakmici.

Loren Fatović postigao je četiri gola za Jug, po dva su dodali Maro Joković i Filip Kržić, dok su dvostruki strijelci za Jadran bili Jerko Marinić Kragić, Marino Čagalj i Zvonimir Butić.

Domaći su odlično krenuli u susret poveli sa 3-0, no uslijedilo je razdoblje mnogo bolje igre gostiju koji su prvo smanjili na 3-2, a onda krajem druge četvrtine i poveli sa 6-5. No, ključnom se pokazala treća četvrtina koju je Jug dobio sa 5-2, ponovno preuzeo kontrolu rezultata i na kraju slavio.

Treća utakmica igrat će se u Splitu u srijedu, a prvak će postati momčad koja prva ostvari tri pobjede.