Hrvatske vaterpolistice uvjerljivo poražene u četvrtfinalu Europskog prvenstva

Ostalo 9. sij 202417:26 0 komentara
Albert ten Hove/Marcel ter Bals/DeFodi Images via Guliver

Vaterpolistice Hrvatske poražene su u četvrtfinalu Europskog prvenstva u nizozemskom Eindhovenu, bolja je bila reprezentacija Španjolske 17:6 (5:2, 4:3, 3:0, 5:1).

Za Hrvatsku je Iva Rožić postigla dva pogotka, dok su po jedan dodale Jelena Butić, Kiara Brnetić, Neli Janković i Bruna Barišić. Na drugoj strani Španjolke su predvodile Pili Pena i Paula Camus, obje su postigle po četiri gola.

Španjolskoj nije dugo trebalo da se odvoji te je prva četvrtina završila vodstvom 5:2 aktualnih europskih prvakinja. U drugoj dionici povećale su Španjolke na 6:2, ali potom suparničku mrežu pogađaju Barišić i Butić za 4:6.

Bio je to posljednji, kakav takav, rezultatski kontakt koji je imala Hrvatska. Pobjegla je potom Španjolska na 8:4 i 9:5, a sve je zaključeno nizom pogodaka Španjolki u trećoj četvrtini.  Napadački je Hrvatska ostala bez gola u trećoj četvrtini, Španjolska je zabila tri za 12:5 čime je dvoboj riješen.

U preostalim četvrtfinalnim ogledia igraju Nizozemska – Velika Britanija, Grčka – Francuska i Italija – Mađarska.

Hrvatske vaterpolistice zaustavljene su tako u četvrtfinalu, baš kao i na Europskom prvenstvu u Hrvatskoj prije dvije godine. Tada su bolje od Hrvatica bile Talijanke. Inače, na posljednjem EP slavile su upravo Španjolke koje su u Hrvatskoj proslavile treći naslov europskih prvakinja u svojoj povijesti.

Hrvatskoj u nastavku prvenstva ostaje borba od pete do osme pozicije.