Hrvatska zaključila turnir na Sardiniji pobjedom protiv domaćina

Vaterpolo 6. srp 202422:48 0 komentara
Marcel ter Bals/Defodi Images via Guliver

Hrvatska vaterpolska reprezentacija pobjedom je zaključila Sardinia kup.

Hrvatska je pobijedila domaćina Italiju 9:8 (2:2, 2:2, 3:2, 2:2) u tijesnoj utakmici, odlučenoj u posljednjoj četvrtini.

Gol Lorena Fatovića prvi je put bilo koju reprezentaciju odveo na dva gola razlike (8:6), minutu i pol prije kraja Gianazza je smanjio, a onda ulaskom u zadnju minutu Marko Žuvela povisio na plus dva.

Fondelli je potom opet doveo Talijane na gol zaostatka, a u posljednjih 30 sekundi Barakude su uspješno sačuvale loptu i s njom i pobjedu.

Strijelci za Hrvatsku bili su Maro Joković (4) te Fatović (2) i Žuvela, Marinić Kragić i Harkov (sva trojica po gol).

Prvo mjesto Sardinia kupa pripalo je Španjolskoj koja je pobijedila Grčku 16:9. Španjolci su osvojili maksimalnih devet bodova, Hrvatska šest, Italija tri, a Grci su završili bez boda.

Izabranici Ivice Tucka vraćaju se u Hrvatsku na nekoliko dana odmora, a ponovno se okupljaju već 10. srpnja u Šibeniku gdje će trenirati do 19. srpnja. Ondje će istog dana odigrati i posljednju provjeru protiv reprezentacije SAD-a prije odlaska u Pariz na Olimpijske igre.