Hrvatska saznala s kim će igrati u finalu Eura prođe li Mađarsku

Vaterpolo 14. sij 202417:44 0 komentara
xxDamirxKrajacx via Guliver

Španjolska je u finalu EP-a u vaterpolu koje se igra u Hrvatskoj. Furija je u polufinalu svladala Italiju 7:4 i tako je izborila finale. Španjolska će tako u utorak u borbi za zlato igrati protiv boljeg iz drugog polufinala u kojem se sastaju Hrvatska i Mađarska.

Briljirao je vratar Unai Aguirre sa čak 14 obrana, a gotovo 20 minuta nije primio pogodak, Talijani ga nisu mogli svladati čitavu drugu i treću četvrtinu što su Španjolci iskoristili za izgradnju prednosti od 5-1.

Po dva gola za Španjolsku postigli su Felipe Perrone i Alvaro Granados, dok je dva gola za Italiju postigao Francesco Condemi.

Za Španjolsku je ovo četvrti plasman u finale u povijesti EP-a, ali još nikada nije bila prvak. Gubila je finala 1991. od tadašnje Jugoslavije, 2018. od Srbije te 2020. od Mađarske.

U finalu u utorak Španjolska će igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojem se od 18.30 sati sastaju Hrvatska i Mađarska. Hrvatska je branitelj naslova osvojenog u rujnu 2022. u Splitu.