Fatović golom u posljednjim sekundama srušio ‘svoj’ Jug u derbiju Regionalne lige

Vaterpolo 13. lis 202322:13 0 komentara
AP Photo/Mark Humphrey via Guliver Images

Nekadašnji kapetan Juga Adriatic osiguranja Loren Fatović donio je pobjedu splitskom Jadranu na gostovanju u Gružu golom za 12-11 (3-4, 4-2, 1-3, 4-2) u posljednjim trenucima derbija 5. kola Regionalne vaterpolske lige.

Fatović je bio bez gola sve do zadnje dvije i pol minute utakmice, a onda je prvo realizirao kontranapad za izjednačenje na 10-10, da bi u iznimno uzbudljivoj završnici šutom u posljednjim trenucima dvoboja svladao Tonija Popadića i donio sva tri boda aktualnim državnim prvacima u srazu dvije najbolje hrvatske vaterpolske družine.

Tijekom cijelog dvoboja nijedna momčad nije uspjela stvoriti osjetniju prednost. Jug je imao 4-2 u prvoj četvrtini i 9-7 u trećoj, nakon što je Jadran na poluvremenu vodio sa 7-6. U igri “gol za gol” u završnih osam minuta više preciznosti i koncentracije, uz dozu sreće, imali su gosti i na kraju odnijeli vrijednu pobjedu.

Uz Fatovića, po dva pogotka za Splićane postigli su još Jerko Marinić Kragić i Konstantin Harkov. Strijelce Juga predvodio je Maro Joković koji je s pet pogodaka bio najefikasniji igrač utakmice. Dva gola postigao je Rino Burić, a Dubrovčanima nije pomoglo ni 13 obrana Tonija Popadića.

U Rijeci je Primorje EB u drugom dvoboju dviju hrvatskih momčadi svladalo šibenski Solaris s 15-11 (5-4, 1-2, 4-3, 5-2). Domaća momčad je pobjedu osigurala u zadnjoj četvrtini, u koju je ušla samo s pogotkom prednosti (10-9). Kod Riječana je najbolji bio Niko Čubranić s pet pogodaka, a strijelce Solarisa je s tri gola predvodio Antonio Petković.

U prvoj utakmici 5. kola, u kojem je slobodna bila zagrebačka Mladost, Jadran je u Herceg Novom svladao splitski Mornar s 19-8.

Na ljestvici su u vodstvu dva Jadrana sa po 12 bodova iz četiri nastupa. Jug AO ima šest bodova iz tri utakmice, a Primorje ih je toliko sakupilo u pet susreta. Po tri boda imaju Mladost i Solaris, ali zagrebačka momčad je odigrala samo tri utakmice, a šibenska pet. Na začelju je Mornar bez bodova iz četiri nastupa.

U subotu i nedjelju je na rasporedu i šesto kolo. Jug će u subotu (13.30 sati) ugostiti Mornara, a u nedjelju će biti odigrane utakmice Jadran ST – Jadran HN (20 sati) i Solaris – Mladost (20 sati).