ATP 3. svi 202422:09 0 komentara

Kanađanin Felix Auger-Aliassime plasirao se u finale ATP turnira tenisača iz serije Masters 1000 u Madridu nakon što mu je Čeh Jiri lehečka predao polufinalni dvoboj kod rezultata 3.-3 zbog ozljede leđa.

Za 23-godišnjeg Auger-Aliassimea, trenutačno 35. igrača svijeta kojemu je najbolji plasman u karijeri dosada šesta pozicija, ovo je 15. ulazak u finale na ATP Touru, ali prvi put će igrati u završnici nekog Masters 1000 turnira. Dosada je osvojio pet naslova, od toga četiri u 2022. godini.

Auger-Aliassime je još od prošle godine u nevjerojatno lošoj formi. Bio je jedan od najboljih maldih tenisača svijeta, nizao je vrhunske rezultate, no vrlo brzo je strelovito pao sa šestog na 35. mjesto ATP ljestvice. U Madridu mu se dogodio nevjerojatni splet okolnosti, svladao je Nishioku nakon tijesna tri seta u prvom kolu, potom je rutinski svladao prekaljenog Adriana Mannarina, a mlada nada češkog tenisa, 18-godišnji Jakub Menšik mu je morao predati meč zbog ozljede.

Potom je Kanađanin ostvario najveću pobjedu sezone svladavši šestog tenisača svijeta, Caspera Ruuda, a u četvrtfinalu je trebao imati težak zadatak, no Jannik Sinner mu je zbog ozljede kuka predao bez borbe. U polufinalu je dobio neočekivanog protivnika, Čeha Jirija Lehečku koji mu je zbog ozljede leđa morao predati nakon svega šest odigranih gemova.

Auger-Aliassime se tako izvlači iz grozne forme dolaskom u veliko finale Masters 1000 turnira u Madridu, a čak polovicu mečeva dobio je predajom.

Suparnik Auger-Aliassimeu u finalu bit će sedmi nositelj Andrej Rubljov koji je ranije u petak u polufinalu uvjerljivo nadigrao Amerikanca Taylora Fritza sa 6-4, 6-3. Za 26-godišnjeg Rubljova ovo je 25. ulazak u finale nekog ATP turnira, peti na onima iz serije  1000. Dosada je ovojio 15 naslova, od toga jedan Masters 1000 i to lani u Monte Carlu. Ove je godine osvojio jedan turnir, u Hong Kongu.