U karijeri dobio samo 4 meča na travi, a onda osvojio turnir

ATP 1. srp 202319:05 0 komentara
Reuters/Paul Childs via Guliver

Argentinski tenisač Francisco Cerundolo (ATP - 19.) pobjednik je ATP 250 turnira na travnatoj podlozi u engleskom Eastbourneu, gdje je u subotnjem finalu nadigrao Amerikanca Tommyja Paula (ATP - 17.) sa 6-4, 1-6, 6-4 i tako stigao do svog drugog naslova u karijeri.

Prvi naslov je 24-godišnji Argentinac osvojio prije gotovo godinu dana u švedskom Bastadu.

Cerundolo je u subotu prvo morao dovršiti polufinalni meč protiv Amerikanca Mackenzieja McDonalda u kojem je preokrenuo zaostatak od 2-6, 2-4, da bi na kraju pobijedio s 2-6, 7-5, 6-2 za plasman u svoje četvrto finale u karijeri.

U njemu je nadigrao drugog nositelja, 26-godišnjeg Amerikanca Tommyja Paula, i ostavio ga na jednom naslovu osvojenom 2021. u Stockholmu.

Francisco Cerundolo je trijumfom u Eastbourneu postao prvi Argentinac u posljednjih 28 godina koji je na ATP Touru osvojio naslov na travnatoj podlozi. Posljednji kojemu je to uspjelo prije njega bio je tenisač hrvatskog podrijetla Javier Frana koji je 1995. osvojio pobjednički trofej u Nottinghamu.