Petra Martić bez plasmana u četvrtfinale Zhengzhoua

Tenis 12. lis 202317:37 0 komentara
Reuters PAUL CHILDS via Guliver

Hrvatska tenisačica Petra Martić (WTA - 45.) nije se uspjela plasirati u četvrtfinale WTA 500 turnira u kineskom Zhengzhouu, gdje ju je u četvrtak u dvoboju drugog kola svladala Čehinja Barbora Krejčikova (WTA - 18.) sa 7-5, 6-1.

Time je pobjednica Roland Garrosa iz 2021. uzvratila Martić za ovogodišnji poraz na turniru u Madridu, u njihovom jedinom prethodnom međusobnom dvoboju na WTA Touru.

Krejčikova je bolje ušla u meč, odmah oduzela servis Martić i zadržala prednost do vodstva 3-1. No, hrvatska tenisačica je odgovorila serijom od tri osvojena gema, no kod rezultata 5-5 je po drugi put izgubila servis, što je Krejčikova pretvorila u osvajanje prvog seta.

U drugoj dionici meča neizvjesnosti nije bilo, jer je Martić čak triput izgubila gemove kad je bila na početnom udarcu pa je Čehinja nakon 96 minuta došla do pobjede 7-5, 6-1.

Krejčikova će u četvrtfinalu igrati protiv Ukrajinke Lesje Tsurenko koja je u srijedu sa 7-6 (4), 7-6 (2) svladala Osječanku Donnu Vekić.

U preostalim četvrtfinalnim dvobojima će se sastati: Ons Jabeur (Tun/4) – Daria Kasatkina (8), Anhelina Kalinina (Ukr) – Zheng Qinwen (Kin) i Laura Siegemund (Njem) – Jasmine Paolini (Ita).