Medvedev teškom mukom izbacio senzaciju Wimbledona

Grand Slam 12. srp 202320:13 0 komentara
AP Photo/Alastair Grant via Guliver

Najbolji ruski tenisač Danjil Medvjedev (ATP - 3.) u srijedu je prvi put u karijeri izborio plasman u polufinale Wimbledona, jedinog Grand Slam turnira na travnatoj podlozi, a u petak će za mjesto u finalu igrati protiv svjetskog broja 1, Španjolca Carlosa Alcaraza, koji se također prvi put plasirao u polufinale u All England Clubu.

Medvjedev je na korak do svog petog finala na četiri najveća turnira došao je pobijedivši Amerikanca Christophera Eubanksa (ATP – 43.) sa 6-4, 1-6, 4-6, 7-6 (4), 6-1 za dva sata i 57 minuta igre na terenu 1.

Pobjeda nad Eubanksom još je jedna do koje je 27-godišnji Rus došao na terenu koji mu je doista prirastao srcu.

“Nažalost, ovo je zadnji meč koji ću ove godine odigrati ovdje. Nisam mnogo puta pobjeđivao u pet setova, a ovdje sam to učinio dvaput, s time da sam prvi put nadoknadio 0-2 u setovima. Danas mi nakon prvog seta nije bila namjera igrati pet setova, ali kad sam izgubio treći set, onda sam silno želio igrati peti”, izjavio je odmah nakon meča uvijek za šalu spremni Medvjedev.

Iako je izgubio prvi set, Christopher Eubanks, najveće iznenađenje ovogodišnjeg Wimbledona, pokazao je da njegov prvi ATP naslov osvojen na španjolskoj Mallorci u tjednu uoči turnira u All England Clubu, nije bio plod slučajnosti, kao ni sve pobjede koje su ga dovele do četvrtfinala u njegovom premijernom wimbledonskom nastupu.

Od 1-1 u drugoj dionici 27-godišnji Amerikanac je nanizao sedam gemova, osvojio drugi set (6-1) i stvorio prednost (2-0) koja ga je dovela na samo jedan set od polufinala na najvećem svjetskom turniru. No, Medvjedev se na vrijeme pribrao i prekinuo Amerikančev niz od devet pobjeda na travnatoj podlozi.

“U drugom setu sam se izgubio. Nisam znao što trebam raditi. U trećem setu sam se polako počeo vraćati u igru. To mi je pomoglo u četvrtom setu, u kojem sam imao više prilika i srećom dobio tie-break”, zaključio je Medvjedev.