Matej Dodig na uvjerljiv način krenuo u obranu naslova u Rovinju

Tenis 13. ožu 202417:44 0 komentara
Shutterstock, Inc

Prošlogodišnji pobjednik rovinjskog ITF M15 turnira, 18-godišnji Osječanin Matej Dodig, na uvjerljiv je način krenuo u obranu naslova svladavši finskog tenisača Patricka Kaukovaltu sa 6:2, 6:1 za samo 52 minute meča na glavnom terenu u Teniskom centru "Eden".

U svom prvom meču na drugom od tri turnira 52. izdanja Istarske rivijere Dodig je sedam godina starijeg suparnika ostavio bez ikakve šanse izgubivši svega pet poena na servisu. Od deset prilika za ‘break’ mladi Osječanin je iskoristio četiri i lakoćom se plasirao u drugo kolo. Tamo ga čeka 22-godišnji ukrajinski kvalifikant Oleksandr Ovčarenko koji je sa 6:4, 6:2 svladao Talijana Leonarda Rossija.

Osim Dodiga, za mjesto u četvrtfinalu u pojedinačnoj konkurenciji, u četvrtak će se boriti i Mili Poljičak, koji za suparnika ima Slovaka Petera Benjamina Privaru.

Od ostalih hrvatskih predstavnika u srijedu je najbliži pobjedi bio Roko Horvat koji je protiv Srbina Vuka Rađenovića osvojio prvi set (6-3) i imao prednost ‘breaka’ u drugom (3-2) te 40:0 na svom početnom udarcu, da bi na kraju izgubio s 3:6, 7:5, 6:4 nakon dva sata i 14 minuta borbe.

Set je osvojio i Domagoj Bilješko, ali je njemački kvalifikant Kevin Humpfner na kraju slavio sa 4:6, 6:4, 6:2. Porečki pobjednik, Austrijanac Sandro Kopp sa 6-4, 6-2 je svladao hrvatskog kvalifikanta Marina Jakića, dok je porečki finalist, Francuz Luka Pavlovic, nadigrao Josipa Šimundžu sa 6:4, 6:4. Talijan Jacopo Berrettini je sa 6-3, 6-2 bio bolji od Alena Billa.