Čilić propustio meč loptu i ispao u maratonskom meču

ATP 25. tra 201918:29 > 18:44
Justin Setterfield/Getty Images

Hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u 2. kolu turnira u Budimpešti od Urugvajca Pabla Cuevasa rezultatom 2:1 (7:5,6:7,6:7), nakon više od tri sata borbe.

Matt Roberts/Getty Images

Čilić je postavljen za prvog nositelja u glavnom gradu Mađarske, a za protivnika je na startu imao neugodnog Urugvajca, kojem je zemlja omiljena podloga, Pabla Cuevasa.

Hrvatski tenisač je poveo sa 3:0 u meču, ali nakon toga je dozvolio Urugvajcu povratak u meč i izjednačenje. Ipak, kod rezultata 6:5 Marin pravi break i osvaja prvi set.

U drugom setu Cuevas pravi prvi break, ali ovaj puta se Čilić vraća i na kraju odlaze u tie-break. U trinaestoj igri vodila se velika borba, Međugorac je imao i meč loptu, ali na kraju Urugvajac osvaja taj dio igre rezultatom 8:6.

Odlučujući set je počeo s dva breaka na obje strane, da bi kod rezultata 5:4 i 6:5 za Cuevasa, Čilić spasio četiri meč lopte i na kraju se otišlo ponovno u tie-break.

U trinaestoj igri Cuevas je izašao lako kao pobjednik rezultatom 7:3 , a hrvatski tenisač je potvrdio lošu formu i doživio novi poraz u neizvjesnom meču.