Šok za Ćorića! Izgubio od 124. igrača svijeta

ATP 1. lis 20197:45 > 7:47
Koji Watanabe/Getty Images

Borna Ćorić je ispao je u prvom kolu ATP turnira u Tokiju 2:1. Po setovima je bilo 6:4, 4:6 i 7:6.

U prvom setu je Taro Danijel došao do brejka u trećem gemu i tada je poveo 2:1. Inače u cijelom setu je to bila jedina break lopta, a serveri su bili toliko dominantni u gemovima u kojima su servirali da protivniku nisu dopustili ni izjednačenje.

U drugom setu je Daniel opet poveo 2:1 i potvrdio break, ali je u šestom gemu on izgubio servis pa je bilo 3:3. Čorić je u desetom gemu napravio break i osvojio drugi set.

Drugi i treći gemovi trećeg seta su bili veoma neizvjesni. Najprije je Ćorić propustio tri break lopte, a uslijedile su i dvije propuštene za Japanca. Nekoliko sljedećih gemova su obojica dobro servirali i nije bilo izjednačenja, sve do 11. gema kada je Daniel stigao do break lopte. Činilo se i da Hrvat ima ozljedu, ali je uspio dobiti sjedeća tri poena i povesti 6:5. Daniel je dobio svoj servis gem i igrao se tie-break.

U tie-break je viđena velika borba, a na razmjeni strana je bilo 3:3. Nastavili su igrati u egalu sve do rezultata 5:5, a onda je Daniel vezao dva poena i prošao dalje.

Težak je ovo poraz za našeg tenisača, s obzirom da ke Daniel 124. igrač svijeta.