Mr. Maraton: Ćorić preokrenuo za 'rusko' finale!

ATP 21. ruj 201913:53 > 13:54
Minas Panagiotakis/Getty Images

Borna Ćorić ove se sezone specijalizirao za drame, nova je uslijedila na turniru u St. Petersburgu.

Borna Ćorić napokon je dočekao prvi ovosezonski nastup u finalu jednog ATP turnira!

No, još jednom je morao prekovremeno raditi. Protivnik u polufinalu turnira u St. Petersburgu bio je Joao Sousa, sjećamo se njihovog meča iz Hallea kad je Borna slavio u velikom maratonu nakon čega je odustao od daljnjeg nastupa na turniru, a kasnije je otkazao Wimbledon.

Sousa će uvijek biti zahtjevan protivnik, igrač bez znakovitog udarca, ali natjecatelj koji protivnika uvijek tjera na udarac više. To je bio slučaj i ovoga puta. Borna je prokockao svih devet break prilika u prva dva seta, Portugalac je dobio prvu dionicu 6:3, a u završnici drugog seta bio je na dva poena od pobjede. Međutim, u tim trenucima Ćorić je još jednom prezentirao svoj neprikosnoveni borbeni duh, uzeo tie-break 7-5 i onda odjurio u trećoj dionici na 6:1 za trideset minuta igre. Nevjerojatan podatak, ovo je Borni 17. pobjeda sezone nakon ulaska u treći set, a na omjeru je 11-1 kada izgubi prvu dionicu.

Ćorić je posljednje finale igrao prije godinu dana na turniru u Šangaju, a ovo će mu ukupno biti šesti nastup za titulu. U finalu čeka fantastični Daniil Medvedev kojemu je ovo nevjerojatno peto uzastopno finale (Washington, Montreal, Cincinnati, US Open).

Hrvatski i ruski tenisač do sada su se sastali pet puta, interesantno, Ćorić vodi s čak 4-1. Posljednji meč odigrali su lani u pariškom Bercyju.