Rukometni klasik u Kielceu oduševio, remi Karačića i Duvnjaka

Rukomet 14. velj 202423:35 0 komentara
MICHAL STANCZYK CYFRASPORT NEWSPIX.PL via Guliver Image

U derbiju 11. kola skupine A rukometne Lige prvaka Industria Kielce i THW Kiel su nakon dramatične završnice odigrali 36-36 uz odlične role hrvatskih rukometaša Igora Karačića i Domagoja Duvnjaka.

Kielce i Kiel su u Zagrebovoj skupini odigrali zanimljivu utakmicu koja je na koncu nakon velike drame završila 36-36.

Nakon boljeg otvaranja domaćina, Kiel je vodio veći dio prvog poluvremena, u pojedinim trenucima i s tri gola prednosti. Njemački sastav je +3 imao i u 42. minuti, no uslijedilo je preokret domaćina, pa je Kielce tri minute prije kraja imao dva gola prednosti (34-32).

Gosti su uspjeli izjednačiti, na 34-34, pa na 35-35. Hrvatski rukometaš Igor Karačić je devet sekundi prije kraja doveo poljski sastav u vodstvo 36-35, a gotovo sa zvukom sirene izjednačio je Niclas Ekberg.

U domaćim redovima najefikasniji su bili Daniel Dujshebaev i Nicolas Tournat sa po sedam golova, Szymon Sicko je zabio šest, a naš Karačić tri gola. Na suprotnoj strani Šveđani Niclas Ekberg i Eric Johansson su zabili po sedam golova, dok je Domagoj Duvnjak postigao četiri gola.

U drugom susretu PSG je na gostovanju pobijedio Eurofarm Pelister sa 31-25. Kamil Syprzak sa sedam i Ferran Sole Sala sa šest golova bili su najefikasniji u francuskim redovima, dok su kod domaćina petorica igrača zabila po tri gola.

U preostala dva susreta iz ove skupine u četvrtak se sastaju Aalborg i Zagreb, te Pick Szeged i Kolstad.

Na vrhu ljestvice je Kiel sa 16 bodova, dok Kielce i PSG imaju po 13 bodova. Zagreb je šesti sa 10 bodova i susretom manje.

U skupini B vodeća Barcelona je na gostovanju pobijedila GOG Gudme sa 30-24, dok je Montpellier porazio Celje Pivovarnu Laško sa 32-21.

Valentin Porte je predvodio Montpellier sa šest golova. Na slovenskoj strani Mitja Janc je zabio četiri gola, a hrvatski rukometaš Rok Marić se dva puta upisao među strijelce.

U četvrtak se sastaju Magdeburg – Wisla Plock, te Porto – Veszprem.

Na ljestvici vodi Barcelona sa 20 bodova, Magdeburg je drugi sa 16 bodova i susretom manje, dok Veszprem na trećem mjestu ima 14 bodova i također, susret manje.