Odličan otpor, ali ipak tijesan poraz rukometašica Lokomotive u Francuskoj

Rukomet 13. sij 202421:15 0 komentara
ŽRK Lokomotiva

Rukometašice zagrebačke Lokomotive poražene su s 27-25 (13-11) na gostovanju kod francuskog Chambraya u 2. kolu skupine B EHF Europske lige.

Bila je to rezultatski prilično izjednačena utakmica, u kojoj su hrvatske prvakinje bile u igri barem za bod do same završnice, ali Francuskinje golom pet sekundi prije kraja osigurale pobjedu.

Iako se dogodila prilično rano, presudnom se pokazala serija Chambraya od 17. do 25. minute, kad su s pet uzastopnih golova domaće rukometašice minimalno Lokomotivino vodstvo (6-7) pretvorile u prednost od četiri pogotka (11-7).

Lokomotiva do kraja utakmice više nije uspjela prestići domaću ekipu, iako su više puta došle do izjednačenja, a posljednje je bilo u 54. minuti (22-22) nakon gola Ane Malec.

Andrea Sedloska je sa šest pogodaka bila najefikasnija igračica utakmice. Po četiri gola su za Lokomotivu postigle Ana Malec i Kristina Prkačin, a po tri Kristina Dramac i Mela Mehmedović. Marija Gladun je imala deset obrana.

Chambray su do pobjede predvodile Lucie Modenel i Laura Van der Heijden sa po pet pogodaka.

U drugoj utakmici u skupini B njemački Thueringer je kao domaćin svladao rumunjsku Dunareu s 32-28.

Tuheringer je u vodstvu s četiri boda. Po dva boda imaju Dunarea i Chambray, a Lokomotiva je zadnja bez bodova.

Lokomotiva će za osam dana, 21. siječnja (18 sati), u 3. kolu ugostiti Dunareu.