Kraj za Srbiju na SP-u, rastužili ih Nijemci

Rukomet 21. sij 202322:20 > 22:21 0 komentara
xGonzalesxPhoto JoexMillerx via Guliver

Njemački rukometaši svladali su Nizozemsku s 33:26 (15:12), izborili plasman u četvrtfinale, pridružili se reprezentacijama Francuske, Španjolske, Švedske, Egipta i Norveške.

Utakmicu između Njemačke i Nizozemske s nestrpljenjem su iščekivali ljubitelji rukometa u spomenutim zemljama, ali i u Srbiji, jer bi pobjeda Nizozemske ostavila Srbiju u borbi za plasman u četvrtfinale, ali od toga ništa.

No, Njemačka je odigrala sjajnu utakmicu, prvo poluvrijeme dobila 15:12, a u drugom poluvremenu zaigrala još jače i agresivnije. Knorr je postigao devet golova, Groetzki pet, a Golla četiri gola. Za Nizozemsku je Smits postigao šest golova, a Steins pet.

U posljednjem kolu snage će odmjeriti Srbija i Nizozemska, a utakmica je od velike važnosti, ne može donijeti plasman u četvrtfinale, ali može u kvalifikacije za Olimpijske igre.