HRS se oglasio o incidentu u Našicama, suspenzija za igrača Nexea

Rukomet 9. tra 202417:08 0 komentara
Imago Sports via Guliver Image

U nedjelju se u Našicama igrao derbi između Nexea i Zagreba, koji je prekinut pred kraj prvog poluvremena.

Nakon svega se oglasio i HRS koji je podnio zahtjev za pokretanjem Stegovnog postupka protiv igrača Nexea Marka Bezjaka, Andraža Velkavrha i trenera Veselina Vujovića.

„U 29:53 minuti došlo je do prekida radi izvođenja udarca sa 7 metara u korist domaće momčadi. Tijekom pauze, delegat utakmice gosp. Anto Josić ustao je sa svojeg delegatskog mjesta kako bi upozorio suce utakmice o dodatnoj kazni za igrača RK Nexea Marka Bezjaka. Prilikom izlaska igrača Marka Bezjaka s terena, rečeni igrač je namjerice ramenom u predjelu ramena i leđa udario delegata utakmice gosp. Antu Josića. Delegat utakmice gosp. Anto Josić je nakon opisanog udarca pao na parket dvorane, a nakon što je imenovani delegat odveden s terena gdje mu se pružala medicinska pomoć, pola sata nakon prekida utakmice suci su u suglasju s delegatom gops. Josićem donijeli odluku o trajnom prekidu utakmice, upravo zbog napada na službenu osobu“, stoji u izvješću.

Uz zahtjev za Stegovni postupak, važno je spomenuti da je Marko Bezjak suspendiran na 30 dana, odnosno da dana donošenja konačne odluke Stegovnog suca.