Jadran ‘stradao’ u Ligi prvaka usred Splita

Ostali sportovi - Ostalo 29. stu 202221:17 > 21:17 0 komentara
Guliver Image

Talijanski Pro Recco pobijedio je Jadran 13:9 (3:1, 4:3, 3:4, 3:1) u Splitu, u dvoboju drugog kola skupine A ovosezonske Lige prvaka.

Odmah na startu Pro Recco je stvorio prednost od tri pogotka (3-0) nakon čega je splitska momčad uhvatila ravnotežu u utakmici, ali je suparnik konstantno imao, najčešće, dva pogotka prednosti.

Nakon druge četvrtine talijanska momčad je imala tri gola plusa (7-4), a potom i 8-5, no Jadran se uspio primaknuti sredinom treće četvrtine na 7-8 golom Marinića Kragića. Bio je to posljednji pravi rezultatski priključak kojeg su imali Splićani u utakmici.

Pro Recco je potom opet pobjegao na tri razlike, u posljednjoj četvrtini su Talijani imali i četiri gola viška (12-8) te je sve završilo pobjedom Pro Recca 13-9. Kod Splićana su po dva pogotka postigli Jerko Marinić Kragić, Zvonimir Butić i Luka Bukić, a po jedan Tomasović, Šetka i Zović. Na drugoj strani prvi je strijelac, s tri gola, Benjamin Hallock.

U prvom kolu ove skupine Jadran je u gostima pobijedio Hannover 10-8, dok je Pro Recco poražen kod Olympiakosa sa 7-9. U idućem trećem kolu Jadran u Splitu igra upravo protiv Olympiakosa koji je dobio obje prethodne utakmice u skupini A.