Draženov dom zauzima futsal: Dinamo i Olmissum u finalu Superkupa

Ostali sportovi 13. lis 202421:54 0 komentara
Futsal Dinamo

Futsal momčadi Olmissum i Futsal Dinamo izborile su plasman u finale Superkupa koje je na rasporedu u ponedjeljak u 19.00 sati u KC Dražen Petrović.

Futsal sezona u Hrvatskoj krenula je Superkupom na kojem nastupaju četiri ekipe. Prvak Futsal Dinamo, osvajač Kupa Stanoinvest Futsal Pula, doprvak Olmissum te dubrovački Square koji je prvenstvo i Kup natjecanje završio u polufinalu.

U prvom polufinalu igranom u zagrebačkoj dvorani Sutinska vrela Olmissum je pobijedio Square sa 4-3, dok je u drugom susretu Futsal Dinamo sa 3-2 porazio Futsal Pulu.

Olmissum je stigao do pobjede na krilima trostrukog strijelac Davida Barbarića. Omišani su poveli 2-0, na poluvremenu su imali 4-1, no Dubrovčani su u nastavku smanjili na 4-3 i u završnici opasno prijetili. U posljednjim minutama povukli su golmana zaigravši s igračem više u polju, ali nisu uspjeli izjednačiti.

Osim Barbarića za Olmissum je zabio i Rozga, dok su na suprotnoj strani strijelci bili Kytola (2) i Barbosa.

U drugom susretu smo gledali jednako zanimljivu završnicu, a na koncu je Futsal Dinamo slavio sa 3-2. Zagrebački sastav je poveo sa 3-0 golovima Horvata (7), Novaka (9) i Pasaričeka (12). Ekipa iz Pule je smanjila u 20. minuti preko Mataje, da bi Bilić golom u 33. minutu posve vratio svoju ekipu u igru.

Futsal Pula je u završnici povukla golmana i napala s igračem više u polju, no nije uspjela izjednačiti. Dinamo je zabio i četvrti gol, ali po isteku vremena.

Superkup sada seli u KC Dražen Petrović, gdje su u ponedjeljak na rasporedu susret za treće mjesto u 16.30 sati, te finale u 19.00 sati.