Xavi nakon remija: ‘Ovo je nepravda i sramota!’

Nogomet 14. kol 202311:37 0 komentara
AP Photo/Alvaro Medranda via Guliver

Trener Barcelone Xavi rekao je da je suđenje na utakmici protiv Getafea, kojom je njegova momčad započela obranu naslova u Primeri, bilo sramotno.

Nogometaši Barcelone započeli su obranu naslova u španjolskom prvenstvu remijem 0:0 na gostujućem terenu protiv Getafea.

U susretu prvog kola Primere nije bilo golova, ali je sudac pokazao tri crvena kartona. Barcelonin Raphinha je isključen u 42. minuti zbog grubog starta, a Getafeov Jaime Mata dobio je drugi žuti karton u 57. minuti.

“Ako je ovo proizvod koji španjolska liga želi prodati, onda je to šteta”, rekao je Xavi, koji je i sam isključen u 70. minuti zbog svađe sa sucima.

Xavi je bio nezadovoljan i odlukom se svira igranje rukom Gavija na samom kraju utakmice u akciji koja bi, da nije prekinuta, vjerojatno rezultirala jedanaestercem za Barcelonu zbog prekršaja nad Miguelom Araujom.

“Ta ruka nije postojala. Sudac je izmislio rukometnu loptu. Rekli su da se to sudi samo kada je sasvim očito, a to se nije dogodilo… To je nepravda, sramota”, rekao je Xavi.

Nogometaši Barcelone u sljedećem kolu Primere dočekuju Cadiz.