Vušković dvostruki strijelac, asistirao mu drugi Hrvat u Westerlou

Nogomet 4. lis 202422:46 0 komentara
Tomas Sisk via Guliver Images

Mladi hrvatski reprezentativac Luka Vušković zabio je još dva pogotka za Westerlo u 10. kolu prvenstva Belgije.

Westerlo je kod kuće remizirao 2:2 s Beerschotom, a Vušković je postigao oba pogotka za domaćina.

Beerschot je poveo u 24. minuti, a Vušković izjednačio u 61. udarcem glavom nakon kornera. U 81. opet su gosti poveli, da bi Vušković samo tri minute kasnije opet pronašao put do mreže. Dogodila se gužva u kaznenom prostoru, a Vušković je bio najsnalažljiviji nakon asistencije sunarodnjaka Matije Frigana.

Vušković je sada već na četiri pogotka u sezoni, koliko ima i Frigan. Njih su dvojica najbolji strijelci Westerloa. Vušković je, podsjetimo, službeno na posudbi iz Hajduka, iako je već sve dogovorio s Tottenhamom za 2025. godinu.

Nakon devet minuta sudačke nadoknade golova više nije bilo. Westerlo je četvrti u poretku s 15 bodova, a Beerschot posljednji, 16., sa samo dva osvojena boda.