Hrvatska 6. stu 202222:03 0 komentara

Maribor je ugostio Muru u 16. kolu slovenskog prvenstva i pobijedio s visokih 5:1.

Već u 15. minuti Watson je doveo Maribor u vodstvo nakon asistencije Ivana Brnića da bi u 32. minuti Brnić sam došao do gola.

Onda je dosuđen kazneni udarac za Maribor koji je izborio i izveo Marko Tolić koji je na posudbi iz Dinama te panenkom pogodio za 3:0. Onda je u sudačkoj nadoknadi Luka Bobičanec asistirao Osijekovom napadaču na posudbi u Muri, Mirlindu Dakuu, za smanjenje na 3:1.

U 74. minuti Tolić je asistirao Vipotniku za 4:1 da bi u sudačkoj nadoknadi Slovenac Josip Iličić u prvom nastupu nakon povratka u Maribor izborio penal i zabio za 5:1.

Tolić je odradio cijelu utakmicu, Brnić je igrao do 66. minute, a Roko Baturina ušao je u 77. minuti. Kod gostiju Mihael Klepač igrao je cijelu utakmicu, Bobičanec do 79. minute, a Šroler od 70.

Gledatelji u Hrvatskoj program regionalnog sportskog kanala Sport Klub mogu pratiti na Telemachu, Total TV-u, Optima Telekomu i preko platforme EON koja je dostupna svim gledateljima