Francuska 9. velj 202222:21 > 22:21 0 komentara

Drugu godinu u nizu polufinalist Francuskog nogometnog kupa bit će - četvrtoligaš! Ta je čast pripala Versaillesu 78 koji je u dvoboju s također četvrtoligašem Bergeracom slavio boljim izvođenjem penala 5:4...

Krajnje dramatičan bio je okršaj vodećih sastava njihovih pripadajućih četvrtoligaških skupina u četvrtfinalu Francuskog kupa. Versailles 78 poveo je u 14. minuti golom Diarrassoube, ali je u 79. ostao s igračem manje nakon što je Ibayi u tri minute zaradio dva žuta kartona.

Bergerac je u 89. izjednačio na 1:1 preko Tressensa i tako izborio raspucavanje penalima. U pet serija samo je jedan igrač promašio, bio je to domaći igrač Mingoua u četvrtoj seriji i tako se u polufinale plasirao Versailles 78.

Versailles je amaterski klub nastao 1989. godine spajanjem do tada postojećih dvaju klubova iz grada, a u prethodnoj je fazi eliminirao drugoligaša Toulouse. Prošle je godine četvrtoligaš Rumilly-Vallieres također senzacionalno dogurao do finala Kupa gdje je glatko poražen od Monaca 5:1.

Versailles će u polufinalu igrati protiv Monaca ili boljih iz dvoboja Nice – Marseille i Nantes – Bastia.