Nogometna reprezentacija Španjolske posljednji je sudionik završnog turnira Lige nacija koji će se održati od 14. do 18. lipnja iduće godine...

“Furija” se tako pridružila Hrvatskoj, Italiji i Nizozemskoj.

U ključnom susretu skupine 2 za plasman na završni turnir Španjolska je u Bragi pobijedila Portugal 1:0, a gol odluke zabio je Alvaro Morata u 88. minuti.

Portugal je uoči zadnjeg kola imao dva boda više i igrao mu je i remi, dok je Španjolcima samo pobjeda donosila prvo mjesto.

Prvu pravu opasnost pred nekim golom vidjeli smo u 33. minuti, Diogo Jota je pucao, ali je španjolski vratar Unai Simon bio spreman. Pet minuta kasnije zaprijetio je Bruno Fernandes, ali je pucao pored gola.

Najbolju priliku u prvom dijelu Španjolska je imala u 42. minuti, no udarac Ferrana Torresa je završio u okviru gola.

Na otvaranju drugog dijela Simon je obranio i udarac Cristiana Ronalda, a u 70. minuti veliku priliku je zapucao i Ruben Dias. Španjolska je blizu vodstva bila u 77. minuti, međutim Diogo Costa je zaustavio udarac Alvara Morate.

Kada se već činilo kako će susret završiti bez golova, Morata je šokirao domaće navijače gurnuvši “Furiju” na vrh skupine.

Zanimljivo je bilo i u St. Gallenu gdje je Švicarska branila dva boda viška od Češke u borbi za ostanak. I na koncu pobjedom 2:1 obranila treću poziciju. Domaćin je poveo 2-0 golovima Rema Freulera (29) i Breela Embola (30), no Česi su u završnici poluvremena smanjili i tako produžili nadu. Gol je zabio Patrik Schick (45).