Trener Hajduka: Dečki su pokazali da mogu igrati na visokoj razini, nadam se da je ovo početak pozitivne serije

Hrvatska 20. tra 202423:22 0 komentara
Robert Matić / Hajduk.hr

Trener Splićana je komentirao prekid crnog niza.

U susretu 31. kola HNL-a Hajduk je minimalnom 1-0 (1-0) pobjedom protiv Slavena Belupa u Koprivnici prekinuo negativan niz od pet uzastopnih poraza.

Jedini gol na utakmici postigao je Aleksandar Trajkovski (12).

Nakon pobjede kojom su Splićani prekinuli niz od pet poraza, medijima se obratio trener Jure Ivanković:

“Jako bitna pobjeda za nas i da smo prekinuli taj negativan niz u kojeg smo upali. Mislim da smo utakmicu otvorili vrlo dobro, odlično čak u pojedinim trenucima. Stvarali smo šanse, poveli na vrijeme, sve kontrolirali, trebali otići i na dva razlike u tom prvom dijelu. U drugom poluvremenu Slaven je imao dosta tranzicija koje smo mi prouzročili nekim individualnim greškama i lošim odlukama u zadnjoj trećini.

Nismo završavali akcije, tražili smo nepotrebno neka komplicirana rješenja. U nekoliko prekida smo opasno živjeli u zadnjih dvadesetak minuta, ali najvažnije je da smo zabilježili pobjedu i prekinuli taj negativan niz. Dečkima nije bilo lako čitav ovaj period, ali su danas u većem dijelu utakmice pokazali da mogu igrati na razini na kojoj se to od njih očekuje i nadam se da će ovo biti početak jedne pozitivne serije, da u svjetlijem tonu završimo ovu sezonu. Sad ćemo prvo odmoriti jedan dan i onda se pripremiti za Rudeš. Moramo biti ponizni, raditi i pripremati se za tu utakmicu”, zaključio je trener Hajduka.