Šutalo i Sosa izbacili AEK te osigurali europsko proljeće, mogu ići na Dinamo!

Europa League 14. pro 202323:13 0 komentara
AP Photo/Thanassis Stavrakis via Guliver

Ajax je u posljednjim utakmicama Europske lige pobjedom protiv AEK-a osigurao opstanak u Europi te će natjecanje nastaviti u Ligi konferencija. Betis je kod kuće izgubio od Rangersa i ispao iz Europske lige, natjecanje će nastaviti u Ligi konferencija.

Ajax je pobjedom protiv AEK-a rezultatom 3:1 osigurao plasman u Ligu konferencija.

Akpom je postigao dva pogotka za Ajax, a mrežu je pogodio i perspektivni Taylor. Garcia je zabio za AEK.

Josip Šutalo i Borna Sosa odigrali su cijelu utakmicu za Ajax, baš kao i Domagoj Vida na drugoj strani za grčku momčad. Ajax je tako jedan od potencijalnih suparnika zagrebačkom Dinamu u Konferencijskoj ligi.

Betis je kod kuće u napetoj utakmici poražen od Rangersa 3:2 i tako ispao u Konferencijsku ligu.

Rangersi su dvaput poveli u prvom poluvremenu – prvo preko Sime, a potom i preko Dessersa. I dvaput su se domaći vraćali iz zaostatka – golovima Mirande i Pereza.

U 69. minuti Betisu je poništen pogodak Perezovim igranjem rukom, au 78. minuti Škoti su pobijedili golom Roofea.

U ostalim susretima Aris Limassol je kod kuće izgubio od praške Sparte 1:3, Brighton je bio bolji od Marseillea 1:0, Atalanta je u gostima bila bolja od Rakowa 4:0, Sporting je bio bolji od Sturma 3:0, a West Ham je bio bolji od Freiburga 2:0.

U nokaut europske lige idu West Ham, Freiburg, Brighton, Marseille, Rangers, Sparta Prag, Atalatna i Sporting.

U Konferencijsku ligu sele Olympiacos, Ajax, Betis i Sturm.