Skandal na Otoku, Premier liga priznala da su Redsi teško oštećeni

Nogomet 30. ruj 202321:48 0 komentara
xAndyxRowlandx by Guliver

Nogometaši Tottenhama u dramatičnoj su utakmici sedmog kola engleske Premier lige pobijedili na domaćem terenu Liverpool 2:1, golom u 96. minuti i uz dvojicu igrača više.

U otvorenoj utakmici puno toga se događalo u prvom poluvremenu, s tim da je već u 26. minuti Liverpool ostao s igračem manje nakon isključenja Jonesa. Takav odnos snaga Tottenham je iskoristio točno deset minuta kasnije kada je lijepu akciju pogotkom okončao Heung Min Son za 1:0 Tottenhama. Inače, nekoliko minuta ranije Liverpool je zabio pogodak, strijelac je bio Diaz, ali ga je VAR poništio zbog minimalnog zaleđa.

Salah je fantastično proigrao Luisa Diaza koji je izašao sam pred Vicarija i lijepo zabio, ali je linijski sudac označio zaleđe. Glavni sudac Simon Hooper bio je u kratkoj komunikaciji s VAR i onda je signalizirao da se gol neće priznati.

No, u prijenosu je pokazan trenutak u kojem je Diaz bio u navodnom zaleđu iako linija sa zadnjim igračem Tottenhama nije povučena, a golim okom bilo je vidljivo da Diaz nije bio u ofsajdu. Ni do kraja utakmice gledatelji nisu mogli vidjeti povučene linije da bi se nedugo nakon utakmice službenim priopćenjem oglasila sudačka organizacija Premier lige (PGMOL).

“Sudačka organizacija svjesna je značajne ljudske pogreške koja se dogodila na utakmici Tottenhama i Liverpoola. Gol Luisa Diaza poništen je signaliziranjem zaleđa sudaca na utakmici što je bila očita pogreška i gol je trebao biti priznat. No, VAR nije intervenirao. PGMOL će analizirati kako je došlo do takve pogreške te će kontaktirati Liverpool i priznati grešku”, stoji u službenom priopćenju.

PGMOL i dalje nije objavio snimku s povučenim linijama, ali to su učinili na televiziji BeIN Sports te se jasno vidi da Diaz nije bio u nedozvoljenoj poziciji. Dapače, Liverpoolov igrač djeluje dosta iza Tottenhamove obrane.

Slaba je to utjeha Liverpoolu koji se pobjedom protiv Spursa mogao probiti na prvo mjesto. Jurgen Klopp je nakon utakmice bio bijesan na suđenje te je rekao da je to najnepoštenija utakmica u njegovu životu.

“Nikad nisam bio ponosniji na svoju ekipu, ali nikad nisam ni vidio utakmicu s ovoliko nepoštenih okolnosti te nepoštenih i suludih odluka. Jedina stvar koju danas nismo imali, uz sudačke odluke, jest rezultat.