Šimunić: ‘Protiv Španjolske nam ništa nije išlo, ali Hrvatska je daleko od kraja’

Euro2024 18. lip 202412:23 1 komentar
Guliver Images

Joe Šimunić u razgovoru za Bild govorio je o susretu Hrvatske i Albanije koji je na rasporedu sutra od 15 sati.

Dalićeve izabranike očekuje jako važna utakmica s obzirom da su od Španjolske poraženi 3:0, a Šimunić prvu utakmicu Eura objašnjava ovako:

“Bio je to dan u kojem ništa nije išlo. Nismo osvojili nijednu drugu loptu u veznom redu, tako da je Španjolska kontrolirala igru. Nismo se previše približili suparničkom golu, a španjolski krilni napadači su nam stvarali probleme iza leđa.

Od početka nismo bili sigurni. Kada smo se poboljšali, u razmaku od nekoliko minuta primili smo dva gola, to je bio šok, a onda nas je treći gol iz trećeg udarca slomio pred kraj poluvremena. Odavno nisam vidio tako lošu igru Hrvatske, ali to se događa u nogometu. Prije toga smo godinama imali izvanredne rezultate.”

Bivši hrvatski branič opisao je što Hrvatsku čeka u nastavku:

Moramo dobiti drugu utakmicu, a potom nas čeka Italija, protiv koje bi bod trebao biti dovoljan. No, Albanija ima opasnu momčad, morat ćemo se boriti i dati sve od sebe”, dodao je Šimunić.

Hrvatska je pala puno puta, ali uvijek se vratila, ovo je daleko od kraja. Imamo puno igrača svjetske klase, osobito Luku Modrića. Protiv Albanije ćemo ponovno pokazati svoje pravo lice”.

Predviđa se da bi izbornik na klupu mogao posjesti Marcela Brozovića, a Šimunić ga smatra jednim od najboljih igrača.

Odlazak u Saudijsku Arabiju nije prednost, no Brozović je dao ogroman doprinos našoj zemlji i jedan je od najboljih igrača. Brojni uspjesi proteklih godina probudili su apetit, građani Hrvatske očekuju velike stvari. Jasno je da su razočarani nakon ovakvog starta.

O tome se puno govori i piše. Važan je samo odgovor na terenu. Kao što sam rekao, Hrvatska se uvijek podigne. Veliki sam navijač naše reprezentacije i bodrit ću našu momčad i na utakmici s Italijom“, poručio je