CR promašio penal, Juve remizirao s Atalantom

Serie A 16. pro 202020:31 0 komentara

Jedan od derbija 12. kola talijanske Serie A između Juventusa i Atalante završio je 1:1

Domaćin je odlično krenuo u utakmicu i poveo lijepim pogotkom Chiese u 29. minuti. Atalanta je nakon toga stisnula, stvorila neke dobre prilike ali na odmor se otišlo s minimalnim vodstvom Juventusa.

Početkom nastavka se izdogađalo ono najbitnije u cijeloj utakmici. Prvo je Freuler fantastičnim pogotkom izjednačio rezultat u 57. minuti utakmice, nedugo zatim je dosuđen sumnjivi kazneni udarac za Juve. Chiesa je lako pao u duelu s Hateboerom i Cristiano Ronaldo je dobio priliku da zabije već peti penal u posljednje tri utakmice. Međutim, vratar Atalante Gollini je pročitao njegovu namjeru i uhvatio mu je ‘živu’ loptu što se zaista rijetko događa kada CR puca penale.

Getty Images/Marco Luzzani

Do kraja se rezultat nije mijenjao, Atalanta je izvukla bod kod Juventusa i nastavila s dorbim nizom rezultata.

U 20:45 igraju se ostale utakmice 12. kola, a vrijedi izdvojiti još jedan derbi, onaj između Intera i Napolija, Vodeći Milan ide na noge pretposljednjoj Genoi.