Serie A: Ronaldo 'doppelpackom' sredio Sampdoriju

Serie A 29. pro 201814:48 > 14:50
Tullio M. Puglia/Getty Images

Juventus je kalendarsku godinu zaključio pobjedom nad Sampdorijom, nakon podosta problema momčad iz Torina slavila je s 2:1.

Cristiano Ronaldo doveo je Juventus u vodstvo već u drugoj minuti, pucao je po golu s ruba šesnaesterca, a nakon loše reakcije vratara gostiju Audera lopta je završila u mreži. No, Sampdoria je izjednačila nakon kaznenog udarca nekadašnjeg igrača Juventusa, Fabija Quagliarelle nakon nešto više od pola sata igre.

Sjajni Portugalac ponovno je odlučio pobjednika drugim pogotkom u 65. minuti nakon udarca s bijele točke. Ronaldo je samostalno preuzeo vodstvo na ljestvici strijelaca Serije A s 14 pogodaka, jednim više od Poljaka Piateka. Mario Mandžukić zamijenjen je u 70. minuti.

Juventus je novom, 17. pobjedom sezone zaključio prvi dio Serije A na čelnoj poziciji s 53 boda, dvanaest više od drugoplasiranog Napolija (utakmica manje). Torinski sastav nastavlja prvenstvo 21. siječnja kada će pred svojim navijačima dočekati najgoru momčad lige, Chievo.